تولید محتوای مناسب وظیفه اصلی رسانه های امروز است

تولید محتوای مناسب

تولید محتوای مناسب وظیفه اصلی رسانه های امروز است

ارومیه – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: تولید محتوای مناسب وظیفه اصلی رسانه های امروز است که باید بیش از پیش به این مهم توجه شود.

به گزارش پایگاه جامع سواد رسانه به نقل از ایرنا، حجت الاسلام ناصر خدایاری روز چهارشنبه در همایش سواد رسانه ای که با حضور قائم مقام انجمن رسانه ای ایران در ماکو برگزارشد، اظهار داشت: تخصص در عرصه رسانه حرف اول را می زند و آموزش نیاز اصلی و مهم در این عرصه است.

وی با بیان اینکه رسانه ها در اطلاع رسانی به سمت تخصص گرایی حرکت کنند، اضافه کرد: رسانه ها پیرامون تمامی عرصه های زندگی یک بشر اعم از اجتماعی، امنیت، حقوق، سیاست، اقتصاد و فرهنگ سخن می گویند و باید افراد متخصص در این حوزه ها فعالیت کنند.

وی بیان کرد: سواد رسانه ای هر فردی بر اساس قدرت نقد و تحلیل وی سنجیده می شود ولی منظور از نقد و تحلیل، متن در قالب انشا نیست بلکه سخنی در راستای چاره سازی و کلیدی برای قفل های جامعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، تجزیه و تحلیل را یکی دیگر از مولفه های یک انسان فعال در درک رسانه عنوان کرد و گفت: رسانه باید دورنگر باشد تا بتواند به بلوغ کامل برسد.

به گزارش ایرنا، این دوره آموزشی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ماکو و سازمان منطقه آزاد ماکو به مدت یکروز در سالن آمفی تئاتر سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سه =