سیلی که شست و رفت …

حضور طلاب در سیل

سیلی که شست و رفت …

آثار خرابی و ویرانی سیل همه ما را غصه دار کرده است، کسی در این کشور نیست که این اتفاقات را ببیند و غصه تمام وجودش را فرانگیرد …
خانه ها، آدم ها، لوازم زندگی، همه و همه رفتند و اما تازه بعد از سیل، اتفاقات شروع می شود، ساختن و ساختن و از نو ساختن.

سیل، زلزله، آتش سوزی همگی اتفاقات تلخی هستند و هرگز از یاد این کشور نمی روند، اما نکته حائز اهمیت رسانه ای اینجاست که تازه در این اتفاقات رخ ها عیان می شوند! پیش چشمان همه مرد ها از نامرد ها جدا می شوند و انسان های اهل دل در صافی طلا و الماس می مانند و سنگ ریزه ها سقوط می کنند.

آدم ها رازهایی در دل خود دارند که هیچگاه به زبان نمی آورند اما گاها در عمل بروز و ظهور می دهند، مثل حب الایران!

بازیگری که مدام دم از محبت به ایران بجای محبت حسین ابن علی میزند و در نهایت وقتی همین ایران، مردم این کشور دچار آسیب می شود، هیچ خبری از اون به چشم نمی خورد.

یا نهایتا به چند عکس سلفی و ویدئو بسنده می کند و یا اگر خیلی بخواهد رخ حضور بنماید به کامیونی که برای ما یحتاج مردم میفرستد، بنری بزرگ با همه اسم و رسم هایش می چسباند!

قدرت رسانه در این است، می تواند حق را از باطل مشخص می کند و آن را فریاد بزند، رسانه های اجتماعی ماهیتا، حتی پا را فراتر گذاشته اند، حق و باطل را به زیبایی تفکیک می کنند و به رخ مخاطب می کشند آن هم با ایدئولوژی فردی و شخصی نه سازمانی و آمرانه!

فرد موبایل خود را به دست گرفته و با یک ویدئو می تواند فضای مجازی را به اصطلاح بترکاند! خودش فکر می کند، خودش عمل می کند و خودش تبدیل به رسانه می شود.

ابزار های اجتماعی قدرت های ویژه ای دارند، در سیلی که اتفاق افتاد، چقدر طلبه ها و سپاهیان و ارتش دست به دست هم دادند تا در کنار مردم محروم باشند؟

همین رسانه هایی که پیش از این علیه همین طلاب و نیرهای نظامی استفاده می شد با یک اتفاق تبدیل شد به ابزاری برای دفاع از این تفکر و مکتب.


چه بسیار آدم هایی که به اذعان خودشان از این تفکرات دور بودند و بعد وقتی این آدم ها را کنار خود دیدند، شرمنده افکار پیشینشان شدند …

در نهایت اگر قدرت رسانه را بشناسیم و بدانیم که چگونه، در چه زمان، با چه محتوایی در این جنگ نا برابر حضور یابیم قطعا پیروزی با امت حزب الله خواهد بود. ان شاء الله

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفده =